تبلیغات
مجله علمی | آموزشی | فرهنگی - انتقاد شدید از سریال‌های ماه رمضان همچنان ادامه دار
تبلیغات Xامروز :


انتقاد شدید از سریال‌های ماه رمضان همچنان ادامه دار

حجت‌الاسلام راستگو، کارشناس مسائل تربیتی، محتوای برخی سریال‌های مناسبتی ماه رمضان رسانه ملی را برای کودکان و نوجوانان نامناسب عنوان کرد و گفت:’در بسیاری از صحنه‌های این سریال‌ها، برای پیشبردن موضوع از اعمال نادرستی مانند دروغ، تهمت و حتی دزدی استفاده می‌شود.

این کارشناس مسائل تربیتی با بیان این مطلب افزود:
- برای تشویق کودکان و نوجوانان برای روزه گرفتن و علاقمند شدن به ماه رمضان باید به دو نکته توجه داشت، نکته اول توجه به مسائل مادی و جسمی و نکته بعدی تاکید بر مسائل معنوی و روانی است. والدین باید توجه داشته باشند که فرزندانشان را خیلی تحت فشار نگذارند، کارهایی که موجب خسته شدن فرزندانشان در حین روزه‌داری می‌شود را به آنها نسپارند.


- ما همواره شاهد هستیم که بسیاری از مسابقات ورزشی برای جوانان و نوجوانان در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، این خود می تواند تا حد زیادی نیرو و انرژی آنها را برای روزه داری تحت تاثیر قرار دهد، البته در حال حاضر و در ماه رمضان مدارس تعطیل است و این می‌تواند عاملی برای افزایش تحمل نوجوانان و کودکان برای روزه داری باشد اما اگر ماه رمضان در سال تحصیلی هم باشد باید ساعات مدارس کاهش یابد و انجام فعالیت‌های سنگین به تعویق بیفتد.
- بچه‌ها را با فضایل روزه به عنوان یک وظیفه شرعی و انسانی برای درک سختی‌های سایر انسان‌های مستمند آشنا کنیم و از اجر عظیم این عمل نزد خداوند برایشان صحبت کنیم، در واقع برای فرزندانمان باید جا بیندازیم که روزه عملی برای نشان دادن بندگی است و حتی تنفس روزه دار عبادت محسوب می‌شود.
- رسانه‌ها می‌توانند با استفاده از انواع شیوه‌های فرهنگی مانند سرود، تئاتر وانواع فیلم و سریال، تصویر زیبای ماه رمضان را برای کودکان و نوجوانان زیباتر کنند، رسانه‌ها و به خصوص صدا و سیما باید توجه داشته باشند که کودکان و نوجوانان بعد از افطار برای گذراندن اوقات خود بیننده انواع برنامه‌ها هستند و بنابراین باید برنامه‌هایی مناسب سن و علایق آنها نیز تولید شود.
- موضوع بعضی از این سریال‌های ماه رمضان نه تنها برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست، بلکه در بسیاری از صحنه‌های این سریال‌ها، برای پیشبردن موضوع فیلم از بسیاری اعمال نادرست مانند دروغ گویی، تهمت زنی و حتی دزدی استفاده می‌شود. در واقع مهم نیست که قبح انجام این اعمال خطا در پایان ماه مبارک به تصویر کشیده شود، موضوع مهم این است که چرا باید به راحتی چنین مسائلی در ابتدا برای خانواده‌ها و به خصوص کودکان و نوجوانان به عنوان مخاطبین خاص پخش شود.

طبقه بندی: اخبار سینمای ایران و جهان، 
برچسب ها: انتقاد شدید از سریال‌های ماه رمضان همچنان ادامه دار،
ارسال توسط میلاد حیدری
میلاد حیدری پرتال گوگلستان
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به کدام سری آموزش علاقه خواهید داشت؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
تیلیغات