تبلیغات
مجله علمی | آموزشی | فرهنگی - بزرگترین اشتباه داوری جام ملتهای اروپا (عکس)
تبلیغات Xامروز :

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 خرداد 1391
انگلیسی ها به این صحنه عادت دارند ؛ زمانی که توپ بین زمین هوا معلق از خط رد می شود اما داور آن را گل تشخیص نمی دهد. اشتباهی که در انگلیس به گل ومبلی مشهور است.

به گزارش گل در بازی امشب انگلیس - اوکراین شاهد یک گل ومبلی بودیم ؛ مهاجم اوکراین توپ را از جوهارت گذراند اما تکل جان تری بعد از عبور توپ از خط آن را به زمین بازگرداند اما دو کمک ویتورکاسای تشخیص ندادند که این توپ از خط رد شده است و با این خطا اوکراین از گل محروم شد.
با این گل ، انگلیس با اشتباه معروف داوری در بازی آلمان در جام جهانی حساب بی حساب شد. البته گل ومبلی اصلی در بازی با آلمان در فینال جام جهانی 1966 رقم خورده است. آنها مدیون داوری هستند که در تشخیص ضربه جف هرست مهاجم انگلیسی ها اشتباه کرد و انگلیس را قهرمانی رساند. در آن بازی توپ هرست گل نشده بود!


 آندری شوچنکو در این زمینه گفت: ما میزبان این رقابت‌ها بودیم. زمانی که با تیم‌هایی مانند انگلیس، فرانسه و سوئد در یک گروه قرار می‌گیرید برای شما بسیار سخت خواهد بود که بتوانید به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کنید. پس از پیروزی برابر سوئد نشان دادیم تا چه حد می‌توانیم خوب بازی کنیم. تلاش کردیم به مرحله بعد راه پیدا کنیم ولی به این مهم نرسیدیم در حالی که نمایش‌ خوبی از خودمان ارائه کردیم.
طبقه بندی: مطالب و اخبار جالب، 
برچسب ها: بزرگترین اشتباه داوری جام ملتهای اروپا (عکس)،
ارسال توسط میلاد حیدری
میلاد حیدری پرتال گوگلستان
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به کدام سری آموزش علاقه خواهید داشت؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
تیلیغات